A mágikus túlgondolás kora
Ha az elmúlt másfél évtized kulcsszavait keresgéljük, sok minden eszünkbe juthat a klímaválságtól a deepfake-en át a háborúig. Magyar szemmel nézve mindezt összefoglalhatjuk három betűvel: túl.
Túlfogyasztás, túlhalmozás, túlaggódás, túlszeretés, túlpörgés, túlgondolás - és még lehetne sorolni. Mindegyik negatív fogalmat takar, ami - az életünk viszonylatában -minimum átgondolásra kell hogy késztessen. Es habár Amanda Montell csak a túlgondolást emelte címmé - rímelve a pszichológiában bevett mágikus gondolkodás definíciójára -, valójában korunk összes válságtünetét taglalja könyvében.
A mágikus túlgondolás kora önszeretetre hívja fel az olvasót, hogy ennek talaján aztán törődni tudjon másokkal és a környezetével is. Most talán azon gondolkoznak, megvegyék-e ezt a könyvet. Kérem, ne gondolják túl!
Amíg a mágikus gondolkodás igencsak régi jelenség, a túlgondolás mintha a modern kor sajátossága lenne - a velünk született babonáink
ütköznek össze az informácios túlterheltséggel, a tömeges magányérzettel és azon kapitalista
nyomással, hogy minden információnak legyünk „tudatában".
Amanda Montell Baltimore-ból származó író és nyelvész. A Sounds Like a Cult című podcastja mellett feltűntek írásai a New York Timesban, a Marie Claire-ben, a Cosmopolitanben és még más helyeken is. Nyelvészetet tanult az
NYU-n, most Los Angelesben él a partnerével, növényeivel és állataival.
Az Instagramon @Amanda_Montell néven található meg.
Az e havi extra ajándék egész évben a hasznodra válhat. Ezek a kedves kis matricák segítik a tervezést és színesítik majd a határidőnaplódat. Előre elkészítettünk néhány fix jelölőt, például edzés, orvosi időpont, szülinap, és természetesen NIOK programok és Libertine látogatások, de üresen is hagytunk jópárat, hogy minden számodra fontos eseményt jelölhess.
Összesen 140 darab kör alakú matrica várja, hogy feldobd vele az éved tervezését.